Gminne Przedszkole

Prawa dziecka

Nasze prace

Piosenki i Wiersze

Program „Przedszkole w podskokach"

Program został sfinansowany w ramach rządowego programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży 2008r.
Program obejmował dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do Gminnego Przedszkola w Narzymiu, dzieci mające utrudniony lub niekiedy w ogóle niemożliwy dostęp do zajęć rytmicznych, które prowadzone są przez ośrodki kultury i niektóre świetlice terapeutyczne znajdujące się poza miejscowością.
Dzięki programowi dzieci przez dwa miesiące mogły uczestniczyć w zajęciach rytmicznych prowadzonych przez pana Marka Szpakuta oraz muzyczno-ruchowych prowadzonych przez panią Marzenę.

Działania obejmowały  zajęcia tenaczne, zabawy językowe, umuzykalniające przy pomocy różnych instrumentów. W ramach programu dzieci uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Olsztyna. Zdjęcia dostępne w Galerii.
Odbyła się audycja muzyczna w Przedszkolu, dzięki gościom muzycznym, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Koncert muzyczny wprowadził dzieci w świat sztuki muzycznej i teatralnej. Dzieci brały czynny udział w Koncercie. Zdjęcia dostępne w Galerii.
Zakupiono bardzo wiele pomocy do Przedszkola: min. mini wieżę, organy, duuuuużo instrumentów perkusyjnych, które przydają się w naszej codziennej pracy i zabawie: dzwoneczków na rękę, grzechotek, bębenków, tamburyn i innych grających przeszkadzajek.
Zamówiono również specjalnie drukowane kolorowe koszulki z LOGiem przedszkola, w których dzieci pierwszy raz wystąpią na Dzień Babci i Dziadka.
Zakupiono również gry i inne wyposażenie do wystroju sal, min. maty do tańca, puzzle, tablice , zestawy papierów i kredek.

WSZYSTKO TO DLA NASZYCH DZIECIACZKÓW!!!!!!

Niestety projekt trwał dwa miesiące. Zajęcia z panem Markiem będą kontynuowane dzięki zainteresowaniu dzieci i sfinansowaniu przez rodziców.
Zakończenie projektu jest dla nas bardzo dużą motywacją do szukania innych programów i ubiegania się o kolejne dofinansowania co dałoby możliwość dalszego finansowania zajęć.